+420 737 468 299
Zavolejte nám!
+420 737 468 299

Vinařství Marek Koráb


„Tvořit dobrá vína, to není pouze jejich výroba, je to styl života ve spojení s přírodou, je to pokora a úcta k práci našich předků, je to umění využít toho, když příroda otevře svou náruč.“

Tradice pěti generací

Rádi bychom Vám představili naše malé moravské vinařství. Toto vinařství bylo založeno po mnohaletých vinařských zkušenostech v roce 2006, aby tak dále přispívalo k dílu rodiny Korábů, ale především proto, aby byla znovu navrácena úcta ke starým vinohradům. Kolektivní zemědělství v minulosti, možnost nové výsadby pouze za podmínky vyklučení staré i dotace na klučení vinic, to všechno mělo a dosud má neblahý vliv na zachování starých moravských vinic.

Pro větší výrobní podniky jsou staré vinice vzhledem k jejich menším výnosům nerentabilní. Malá násada hroznů a původní moravské klony, spolu s dlouhými kořeny staré révy má však velmi pozitivní vliv na jakost hroznů a výsledný projev vína. Sídlo vinařství je v Boleradicích v centru velkopavlovické vinařské podoblasti. Cílem Vinařství Marek Koráb je nejen staré vinice zachovat jako významný krajinotvorný prvek moravské dědiny, ale především vytvářet z hroznů těchto vinic zajímavá původní moravská vína - vína svým zrodem ze starých moravských vinic.

O tom, jak se vytváření takových vín daří, se můžete přesvědčit ochutnáním z naší nabídky.

Kavárna U Židovské brány

V přízemí domu U Židovské brány je umístěna malá kavárna. Už v roce 1772 se majitelem domu stal Isak Polnauer, který zde provozoval obchod kávou, kořením a barvivy. V kavárně se podává výběrová káva La Boheme, vynikající čaje Harney & Sons, vychutnat si můžete kvalitní vína z Moravy, kosher vína z Čech i bylinné limonády mnoha příchutí.